سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ , 28 May 2024
مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: از سال گذشته و با اصلاح سیاست های ارزی، شیرخشک نوزادان زیر 2 سال با ثبت سامانه ای بدون تغییر قیمت و به صورت یارانه ای عرضه می شود.
شیرخشک نوزادان زیر ۲ سال با ثبت سامانه ای بدون تغییر قیمت
به گزارش فانا، دکتر علیرضا رستمی اظهار کرد: سال گذشته با مصوبه هیئت دولت و ستاد تنظیم بازار، سیاست ارزی شیرخشک اصلاح و از سال گذشته ارز آن از ۴۲۰۰ به ۲۸۵۰۰ اصلاح شد.

وی افزود: طبیعتاً اصلاح سیاست ارزی موجب افزایش قیمت می‌شود اما با دستور ستاد تنظیم بازار و تدبیر سازمان غذا و دارو مقرر شد این افزایش قیمت در قالب یارانه تعلق گرفته و پرداختی از جیب مردم افزایش پیدا نکند.

مدیرکل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با تاکید براینکه این سیاست تنها برای نوزادان زیر ۲ سال که مشمول مصرف شیرخشک هستند، تصریح کرد: شیرخشک نوزادان زیر دو سال تا سقف ۱۰ قوطی در ماه که بیشترین نیاز ممکن برای مصرف یک ماه نوزاد است، با شرط ثبت کد ملی در سامانه با نرخ یارانه‌ای یا همان قیمت قبل ارائه می‌شود.وی خاطرنشان کرد: طبیعتا عرضه شیرخشک خارج از شرایط عنوان شده به صورت آزاد و بدون یارانه عرضه می شود.

براساس بررسی های ایفدانا، تصاویر مربوطه به فاکتور نشان دهنده افزایش قیمت شیرخشک که توسط یکی از خبرگزاری ها منتشر شده است مربوط به فاکتور خرید دارو بوده و بیان کننده افزایش چشمگیر در قیمت شیرخشک نمی باشد
منبع : ایفدانا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


شرکت های برگزیده