چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران، انتخاب مسعود پزشکیان به عنوان رییس جمهور منتخب مردم ایران را تبریک گفت.
توصیه‌های مرندی به پزشکیان برای پیشبرد اهداف نظام سلامت
به گزارش فانا، سید علیرضا مرندی، در نامه‌ای به مسعود پزشکیان نوشت: انتخاب جناب‌عالی را به عنوان نهمین رئیس جمهور اسلامی ایران تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای جناب‌عالی توفیق روزافزون در جهت خدمت به مردم شریف ایران اسلامی مسئلت می‌نمایم. همچنین امیدوارم بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با توجه و تمرکز و اعتقاد قلبی هرچه بیشتر به مبانی این انقلاب و نظام و نیز استفاده از عناصر و همکاران خوب و استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور این مسئولیت سنگین را به سرانجام آکنده از موفقیت برسانید.

بدیهی است همانطور که جناب‌عالی نیز همیشه در فعالیت‌های انتخاباتی تاکید داشتید، یکی از اولویت‌های دولت چهاردهم موضوع اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که امیدوارم با همت و تجربه گسترده و ارزشمند حضرت‌عالی در حوزه سلامت، سیاست‌های کلی سلامت که مبنا و هدف آن تحقق عدالت در سلامت بوده و لازمه برخورداری از عدالت در سلامت همه جانبه، اولویت دادن به اقدامات ارتقایی و پیشگیری، روزآمدن کردن و تکمیل نمودن شبکه بهداشتی درمانی کشور در تمام سطوح است، به صورت کامل اجرا شود.

از اولویت‌های دیگر، موضوع تعمیق و تکمیل ادغام آموزش و پژوهش در شبکه بهداشتی درمانی کشور است که از نتایج انجام آن می‌توان به پاسخگو و جامعه نگر نمودن آموزش پزشکی و ارائه خدمات سلامت اشاره کرد. لازمه اجرای کامل و صحیح سیاست‌های کلی سلامت علاوه بر نظارت جناب‌عالی، انتخاب وزیر بهداشت شجاع، مطالبه گر و معتقد به اجرای بند بند سیاست‌های کلی سلامت می‌باشد که امید است با توجه به سوابق جناب‌عالی در حوزه سلامت، این امر بنحو مطلوب و با نظارت مستمر حضرت‌عالی تحقق یابد.

در پایان ضمن آرزوی توفیق روزافزون برای حضرت‌عالی در جایگاه منیع خدمت به مردم عزیز کشورمان و به ویژه محرومان، آمادگی فرهنگستان علوم پزشکی را که جناب‌عالی عضو پیوسته آن هستید، جهت هرگونه مشورت و همکاری در حوزه سلامت اعلام می‌دارد.

 
منبع : خبرگزاری مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


شرکت های برگزیده