دوشنبه ۴ تير ۱۴۰۳ , 24 Jun 2024
به گزارش فانا، متن کامل بیانیه آغازین دبیرخانه بیست و پنجمین سمینار دانشجویان داروسازی ایران به میزبانی اهواز:

      بسیار خرسندیم که پس از گذشت ۷ سال، برای بار چهارم با برگزاری بیست و پنجمین سمینار دانشجویان داروسازی ایران در استان خوزستان و به میزبانی شهر اهواز، وارث دستاورد بیش از سه‌ دهه فعالیت دلسوزانه و مستقل دانشجویان داروسازی سراسر کشور هستیم و ادامه دهنده‌ی تلاش‌های شبانه‌روزی ایشان خواهیم بود.

     سمینار دانشجویان داروسازی ایران از سال ۱۳۷۳ به میزبانی دانشکده داروسازی تبریز آغاز به‌ فعالیت نمود و تا به امروز گام‌های بی‌شماری در راستای اعتلای جامعه داروسازی برداشته‌‌است. تلاش‌ دانشجویان داروسازی در ادوار مختلف، نتایج گرانبهایی در حوزه‌های صنفی، علمی و آموزشی داشته و همه‌ساله دغدغه‌ی دانشجویان داروسازی سراسر کشور به‌وسیله‌ی نمایندگانشان در این سمینار، پیگیری شده‌‌است که این نمایندگان حقیقی همواره از جان و دل مایه گذاشته‌اند و دستاوردهای ارزشمندشان غیرقابل کتمان می‌باشد.

     ما نیز برآنیم که به جان و دل، با تکیه بر تجربیات گذشتگانمان، مسیری را که ایشان هموار ساخته‌اند، با همتی بلند امتداد دهیم تا که خلف صدق ایشان باشیم و از این میراث ارزنده حراست کنیم. به همین سبب، در این برهه که پیکره‌ی بی‌دفاع جامعه داروسازی قربانی زخم‌های سودجویانه و منفعت‌طلبانه‌ی غیرداروسازان شده، ما دانشجویان داروسازی ایران، بار دیگر گرد هم خواهیم‌آمد و بر این پیکره‌ی زخمی، مرهمی از جنس عزم راسخ و اراده‌‌ی راستین خواهیم بود تا به نماد وحدت در جامعه داروسازی تبدیل شویم و از بروز هرگونه اختلاف در این خانواده بزرگ بر حذر باشیم.

     در این راستا، شبانه‌روز خواهیم کوشید تا در صنف داروسازی مسائلی چون حضور سودجویانه‌ی پلتفرم‌های اینترنتی فروش دارو، تاسیس کارشناسی نشده‌ی دانشکده‌های داروسازی، ارزش نهادن برخدمات داروسازان در آیین‌نامه‌های بالادستی و ارتقا جایگاه ایشان در صنعت داروسازی و عرصه‌های بالینی پیگیری شود؛ در حیطه‌ی آموزش داروسازی درصدد خواهیم بود که با آسیب‌شناسی و پژوهش حول مسائل آموزشی دانشجویان، نگرانی ایشان درخصوص امور آموزشی مرتفع شود و با فعالیت‌های علمی در کنار اساتیدمان تلاش خواهیم کرد که به گسترش فضای علمی کشور کمک کنیم.

     امید داریم که با عنایت خدای متعال و به کمک جامعه‌ی داروسازی در سراسر کشور، به‌خصوص دانشجویان عزیز کشورمان، با برگزاری هرچه بهتر بیست و پنجمین سمینار دانشجویان داروسازی ایران به میزبانی دانشکده‌ی‌ داروسازی جندی‌شاپور اهواز، این امانت گرانبها را به نحو احسن به دست آیندگان‌مان بسپاریم و در برابر همگان سرافراز باشیم.

 ((ثبت است بر جریده‌ی عالم دوام ما))

دبیرخانه‌ بیست و پنجمین سمینار دانشجویان داروسازی ایران
منبع : سمینار دانشجویان داروسازی ایران
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


شرکت های برگزیده