چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 24 Apr 2024
سرپرست اداره کل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از ثبت و استعلام ۱۶ میلیون قوطی شیرخشک نوزادان در چهار ماهه پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.
تامین ۹۵ درصد شیرخشک‌های رژیمی نوزادان در کشور
به گزارش فانا، دکتر علیرضا رستمی با بیان اینکه صنعت شیرخشک کشور صنعت نسبتا خودکفایی است، گفت: اکثرا شیرخشک های مورد نیاز در کشور تامین می‌شود و فقط در حدود ۵ درصد وارداتی هستند.

وی با اشاره به بروز برخی مشکلات در تامین شیرخشک های معمولی نوزادان در سال گذشته، اظهار کرد: از مهرماه سال ۱۴۰۲، با تشکیل قرارگاه اصلاح سیاست های ارزی شیرخشک یک جراحی اقتصادی در این حوزه صورت گرفت به این مفهوم که مابه التفاوت قیمت ارزی در قالب یارانه از سوی دولت پرداخت و قیمت شیرخشک برای مصرف کننده ثابت باقی ماند.

سرپرست اداره کل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: خانواده‌ها برای تهیه شیرخشک در تعداد منطقی با افزایش قیمت مواجه نمی شوند و هر نوزاد ماهانه تا سقف ۱۰ قوطی شیرخشک را با نرخ یارانه ای دریافت می کند.

به گفته وی شیرخشک نوزادان تازه متولد شده ای که هنوز برای آن شناسنامه صادر نشده با شناسنامه مادر و پدر در تعداد محدود قابل ارائه و ثبت است. همچنین اتباع مجاز هم با ارائه کد اقامت اتباع، می‌توانند شیرخشک نوزادان خود را دریافت کنند.
منبع : ایفدانا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


آخرین عناوین
شرکت های برگزیده