چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ , 24 Apr 2024
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه کمک به تولید محصولات باکیفیت در کشور جزو برنامه‌های هدف‌گذاری شده در سال ۱۴۰۳ است، گفت: امیدواریم با کمک تولیدکنندگان و هسته‌های فناور بتوانیم ضمن تحقق شعار سال، در کنار تولیداتی که در سال ۱۴۰۲ داشتیم، شاهد افزایش عمق تولید باشیم.
حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی جزو برنامه‌های هدف‌گذاری شده در سال جدید
به گزارش فانا، دکتر سیدحیدر محمدی اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی و سرمایه‌ای برنامه‌های بسیار خوبی را در سال ۱۴۰۳ داریم، اظهار کرد: در گام اول از متخصصین و افراد صاحب‌نظر استفاده و در بدنه کارشناسی اداره کل تجهیزات در حوزه‌های مختلف از جمله ارتوپدی، قلب، چشم و موارد دیگر از صاحب‌نظران در کمیته‌ها دعوت خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از اقدامات اساسی دیگر در حوزه تجهیزات پزشکی تقویت زیرساخت‌های مربوط به تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی است؛ در سال گذشته تولیدات خوبی را به‌خصوص در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم که امیدواریم این تولیدات در سال 1403 رشد قابل توجهی داشته باشد، با توجه به پیش‌بینی‌هایی که برای همکاری با تولیدکنندگان داریم بسیار امیدواریم که محصولات جدیدی را به سبد تجهیزات پزشکی اضافه کنیم؛ برخی از این شرکت‌ها هم‌اکنون در مرحله تحقیقاتی هستند که امیدواریم محصولات تولیدی را که در مراحل نهایی و واقع کارآزمایی بالینی قرار دارند، به سرعت وارد بازار کشور کنند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تجهیز بیمارستان‌ها تقریبا با تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی صورت می‌گیرد، گفت: طبیعتاً در مواردی که تولیدکننده داخلی در حوزه‌ای فعال باشد، قطعا خریدها به‌صورت تضمینی از تولیدکننده‌های داخلی باکیفیت خواهد بود.

دکتر محمدی ابراز امیدواری کرد که حضور تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در نمایشگاه سلامت بنیان ۳ در سال ۱۴۰۳ همانند سال گذشته پررنگ و با دستاوردهای بزرگ‌تری همراه باشد.
منبع : ایفدانا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی


آخرین عناوین
شرکت های برگزیده